Ilustrace

Hasiči a policisté předvedli svou techniku

Hasiči a policisté předvedli svou techniku

KUTNOHORSKO – Den otevřených dveří na stanici HZS Kutná Hora.

Kutnohorská policie měla dne 7. května 204 možnost své prezentace na „Dni otevřených dveří u příležitosti svátku svatého Floriána – patrona hasičů“ na stanici Hasičského záchranného sboru v Kutné Hoře.

Policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu předvedli služební motocykl BMW a služební vozidla Škoda Octavia a Škoda Octavia s radarem. Dětem i dospělým odpovídali na různé dotazy, poskytli mnoho rad a doporučení. Součástí prezentace byla i možnost nahlédnutí do vozidla.

Přítomní se také přesvědčili, že policisté spolupracují s místní Městskou policií. Ta zde byla zastoupena svým strážníkem, který předvedl své služební vozidlo Škoda Karoq, teleskopický obušek, defibrilátor, přístroj na zjišťování omamných a psychotropních látek, neprůstřelnou vestu a záchranářský batoh.

Možnost prezentace zde měli i ostatní složky integrovaného záchranného systému, a to Zdravotnická záchranná služba a Český červený kříž.

V rámci tohoto dne proběhly bloky akčních ukázek činností hasičů jako jsou – vyprošťování osoby z havarovaného vozidla, záchrana osoby z budovy pomocí výškové techniky, ukázka hašení požáru.

Stanici HZS v rámci dne kromě veřejnosti navštíví převážně děti z mateřských škol, základních škol a středních škol Kutnohorska. Pro děti byla vyhlášena výtvarná soutěž „Hasiči očima dětí“.

Napsali o Dni otevřených dveří HZS v Kutné Hoře:

Kutnohorské listy

Kutnohorský deník

Svoboda Info