Ilustrace

Hasiči a policisté předvedli svou techniku

Hasiči a policisté předvedli svou techniku

Kutnohorská policie měla dne 2. května 2019 možnost své prezentace na „Dni otevřených dveří u příležitosti svátku svatého Floriána – patrona hasičů“ na stanici Hasičského záchranného sboru v Kutné Hoře.

Své prezentace ukázali policisté z dopravního inspektorátu tentokrát služební vozidlo Škoda Octavia, služební motocykl BMW 800. Nechybělo ani služební vozidlo s nejnovějším typem radaru R10. Přítomným se během dne představila hlídka policistů z kutnohorské pořádkové jednotky, která zde předvedla svou výstroj a výzbroj. Dětem i dospělým odpovídali na různé dotazy, poskytli mnoho rad a doporučení. Součástí prezentace byla i možnost nahlédnutí do vozidel.

Přítomní měli také možnost zjistit, že policisté spolupracují s místní Městskou policií. Ta zde byla zastoupena svými strážníky, kteří předvedli své služební vozidlo Škoda Octavia a svou služební výbavu. Dále předvedli ukázku výcviku služebních psů.

Možnost prezentace zde měli i ostatní složky integrovaného záchranného systému, a to Zdravotnická záchranná služba a Český červený kříž.

V rámci tohoto dne proběhly dva bloky akčních ukázek činností hasičů jako jsou – vyprošťování osoby z havarovaného vozidla, záchrana osoby z budovy pomocí výškové techniky, ukázka hašení požáru.

Stanici HZS v tento den z pravidla navštíví přes 1100 návštěvníků, z toho bývá kolem 850 dětí převážně z mateřských škol, základních škol a středních škol Kutnohorska. V rámci této akce děti soutěží v hodu míčkem do figuríny hasiče a ve stříkání vodou na cíl ze stříkačky.

Napsali o Dni HZS v Kutné Hoře:

http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/foto_svou-praci-na-zakladne-kutnohorskych-hasicu-predvedli-take-letecti-zachranari/?fbclid=IwAR1KFvGLmj6zshZxjOKFAvYHjft33E9Dec8bxK3Op4ugTLSzeywkmGSoTFE

https://kutnohorskelisty.cz/zpravy/obrazem-den-otevrenych-dveri-v-arealu-hzs-kutna-hora-pokracuje-dnes-2-kvetna-az-do-18-hodiny?fbclid=IwAR0r6y1bcAQ2jdyncv5qSL7Rzq9C6i31JtIqSLaooICWlo0PuTdjpyNFsh8